Bloody Mary 2015

Queen Mary SC

Results are final as of 16:44 on January 13, 2015

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 235, Scoring system: Appendix A
Rank Class Start No SailNo Helm Crew Club Lady Helm Gmaster Junior Sailability BM
1st Fireball 41 15081 Thomas GILLARD Richard ANDERTON Sheffield Viking SC/ Hayling Island SC         1.0
2nd Fireball 41 15096 Dj EDWARDS Vyv TOWNEND Bewl Valley SC         2.0
3rd 505 50 9072 Mike HOLT Tim NEEDHAM Santa Cruz YC         3.0
4th Contender 39 2465 Stuart JONES   Datchet Water SC         4.0
5th 505 50 9136 Ian PINNELL Alex DAVIES HISC         5.0
6th Fireball 41 14898 Paul CULLEN Adam WHITEHOUSE Wierwood SC         6.0
7th Laser Radial 21 181920 Stephen COCKERILL   Stokes Bay SC         7.0
8th Merlin Rocket 40 3756 William WARREN Mark OAKEY Shoreham SC         8.0
9th Fireball 41 14791 Angus HEMMINGS Steve CHESNEY Stokes Bay SC         9.0
10th Solo 21 5491 Michael SIMS   Carsington         10.0
11th Flying 15 35 3900 Michael HICKS Iain McGregor Queen Mary Sailing Club   GMASTER     11.0
12th Merlin Rocket 40 3749 Nick CRAIG Oli WELLS Frensham Pond         12.0
13th Laser Radial 21 203973 Daniel MARTIN   Queen Mary Sailing Club     Junior   13.0
14th Laser Radial 21 204678 Roger O'GORMAN   Queen Mary Sailing Club         14.0
15th Devoti D-Zero 36 108 Daniel HOLMAN             15.0
16th Scorpion 34 2022 Pete GRAY Richard PEPPERDINE SHSC         16.0
17th Osprey 44 1347 Philip MEAKINS Ben MEAKINS Hamble River   GMASTER     17.0
18th Blaze 34 789 Jonathon SAUNDERS   Felpham SC         18.0
19th Laser Radial 21 198962 Rob CAGE   Thames Sailing Club         19.0
20th RS Feva XL 12 5028 Will TAYLOR Matt TAYLOR Royal Mersey Yacht Club     Junior   20.0
21st RS Aero 5 28 1175 Peter BARTON   Lymington Town SC         21.0
22nd RS 200 31 1540 Chris MARTIN Katharine MARTIN Oxford Sailing Club         22.0
23rd Laser 24 202471 Cameron TWEEDLE   Oxford Sailing Club     Junior   23.0
24th Laser 24 197916 Ian STONE   Maidenhead Sailing Club     Junior   24.0
25th Laser Radial 21 201020 Adam STONE   Burghfield Sailing Club     Junior   25.0
26th RS 200 31 1481 Jack HOLDEN Meggingtons FLETCHER Arun Yacht Club         26.0
27th Laser Radial 21 203320 Gareth EDWARDS   Queen Mary Sailing Club         27.0
28th Blaze 34 678 Rob JONES   Warsash         28.0
29th 29er 48 1221 Tom JOHNSON Flynn DAVIES Burnham SC     Junior   29.0
30th Merlin Rocket 40 3733 Tom STEWART Phil DALBY Northampton         30.0
31st Laser Radial 21 167609 Thomas SOUTHWELL   Hill Head Sailing Club         31.0
32nd Solo 21 5509 Peter MITCHELL   HISC         32.0
33rd Albacore 31 8192 Nev HERBERT Mark FOWLER Royal Lymington Yacht Club         33.0
34th Laser 24 191077 James BAXTER   Queen Mary Sailing Club         34.0
35th RS Aero 5 28 1205 Pierre KIEFFER   Yachting Club Du Luxembourg         35.0
36th Lark 30 25 Stuart HYDON Nick HYDON Shustoke         36.0
37th 29er 48 1220 Courtney BILBROUGH Harriet WARD VR Race Team LADY   Junior   37.0
38th Enterprise 22 22702 Jane SCUTT Nick SCUTT Middle Nene Sailing Club LADY       38.0
39th Topper 0 45710 William COOK   HISC     Junior   39.0
40th Laser Radial 21 119297 Simon HAMMENT   Papercourt SC         40.0
41st National 12 31 3519 Jeremy HARTLEY Luke HARTLEY Stokes Bay SC         41.0
42nd National 12 31 3484 John REES Mari SHEPHERD HISC   GMASTER     42.0
43rd RS Feva XL 12 501 Ellen MORLEY Sopjie JOHNSON Burnham SC LADY   Junior   43.0
44th Streaker 21 1837 Robin JONES   Hykeham SC         44.0
45th Laser Radial 21 198882 William BIRCHALL   Queen Mary Sailing Club     Junior   45.0
46th RS 600 47 8 Richard SMITH   Wilsonian SC         46.0
47th 420 29 55169 Arran HOLMAN Alles FOGGLIA Hollowell     Junior   47.0
48th RS 200 31 1452 Rob HENDERSON Lisa MCDANELL HISC         48.0
49th 29er 48 1249 Kim MAY-PAPAILIOU Aaron REYNOLDS Poole Yacht Club LADY       49.0
50th RS Aero 7 33 1023 Gareth GRIFFITHS   Island Barn Reservoir SC   GMASTER     50.0
51st Blaze 34 611 Nick SHUTTLEWORTH   Netley Sailing Club         51.0
52nd Devoti D-Zero 36 119 Russ HOPKINS   Tewkesbury SC         52.0
53rd RS 200 31 561 Sam SAUNDERS Laurence JAY           53.0
54th Merlin Rocket 40 3709 Tom LONSDALE Alice MARKHAM UTSC         54.0
55th RS 300 38 500 Pete ELLIS   Stewartby Sailing Club         55.0
56th Comet 15 875 Nigel AUSTIN   Cransley Sailing Club         56.0
57th RS Feva XL 12 4729 James VICK William WILDING Thamesmead Ymca     Junior   57.0
58th Laser Radial 21 205129 James DRIVER   NLSA     Junior   58.0
59th Laser 24 125818 David CASALE   Queen Mary Sailing Club         59.0
60th RS 400 42 1051 Matt SHEAHAN Ellie SHEAHAN Netley Sailing Club         60.0
61st GP14 23 14072 Darrell SLEEP Charles SAUNDERS Staunton Harold         61.0
62nd Laser Radial 21 207704 William MAGUIRE   Chipstead SC     Junior   62.0
63rd Enterprise 22 21932 Ben BURROWS Mark JENNINGS West Oxfordshire S.c.         63.0
64th Laser Radial 21 190862 Ollie PERRY   Silver Wing Sailing Club     Junior   64.0
65th RS Feva XL 12 51 Toby MIZZI Tom CALLAN Littleton Sailing Club     Junior   65.0
66th Merlin Rocket 40 3651 Colin BROCKBANK Russell HALL Wembley Sailing Club         66.0
67th RS Aero 5 28 1206 André FRIEDERICH   Yachting Club Du Luxembourg         67.0
68th RS 200 31 960 Amy FOREMAN Lizzy FOREMAN Queen Mary/ Starcross YC LADY       68.0
69th Topper 4.2 0 12 Jack BERRY   Royal Hospital School     Junior   69.0
70th Laser 24 21 Chris CRADDOCK   Queen Mary Sailing Club         70.0
71st Wayfarer 25 9459 Gavin HALL Georgina CHAPMAN Bury Lake Young Mariners         71.0
72nd Topper 0 47450 Elliot BERRY   Dabchicks SC     Junior   236.0 DNF
72nd Topper 0 47568 Abigail HOLDEN   Snowflakes And Horning LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 47646 Hugo BURROWS   Wilsonian SC     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 4.2 0 45919 Tom WILLIAMSON   CMYC     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 4.2 0 47357 Anabelle ESQULANT   Docklands Sailing And Watersports Centre LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Vortex Asymmetric 46 2014 Jonathan CARTER   Rickmansworth Sailing Club         236.0 DNF
72nd Topper 0 44131 Niall SCHIESS   Chipstead SC     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 44375 Ellie WALL   Island Barn RSC/ Queen Mary SC LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 44583 Joseph DORMER   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Topper 0 45770 Magnus HANDLEY   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Topper 4.2 0 42040 Molly SACKER   Bewl Valley SC LADY   Junior   236.0 DNF
72nd Topper 0 47154 Hakan DIGBY   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 47314 James RUSS   Hill Head Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 250159 Michael O'DRISCOLL   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd Wayfarer 25 4 Steve SWINCHATT Helen MAC VEAN Blym     Junior   236.0 DNC
72nd Wayfarer 25 10925 Bradley FIELD Jamie SOUTHWELL Hill Head SC / Benfleet         236.0 DNC
72nd Wayfarer 25 8931 Ros Lamb Andrea Watson Littleton Sailing Club LADY       236.0 DNS
72nd B14 870 744 Chris DUFFIN Harvey NOTT Stokes Bay SC         236.0 DNC
72nd RS Vareo 30 161 Tim MURDOCH   Spinnaker         236.0 DNC
72nd Topper Omega 29 10394 Tom WILSON Patrick RAYNER Thames Sailing Club         236.0 DNF
72nd National 12 31 3492 Sam METOM Maria RICHARDS HISC         236.0 DNF
72nd GP14 23 13719 Gary MARSHALL Jeremy KAHN South Bank Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 400 42 939 Steve JANERING Rob JANNERING Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd RS 200 31 1345 Jonathan LEWIS Joanna TRIBE Burnham SC         236.0 DNF
72nd 505 50 8568 Andrew DRAPER Bogdav PASCA Queen Mary Sailing Club         236.0 DNS
72nd RS Feva XL 12 4622 Poppy GILKS Buzz GILKS Queen Mary Sailing Club LADY   Junior   236.0 DNF
72nd Merlin Rocket 40 3690 Tim HARRIDGE Dug HARRIDGE Hampton SC         236.0 DNC
72nd Merlin Rocket 40 3676 Frances GIFFORD Sophie MACKLEY Ranelagh Sailing Club LADY       236.0 DNF
72nd Musto Skiff 54 167 DOG X   Queen Mary Sailing Club         236.0 DNS
72nd Fireball 41 15113 David WADE Will ALLOWAY Northampton Sailing Club         236.0 DNC
72nd 29er 48 2224 Mat CURRELL Emma HATTERSLEY Poole Yacht Club         236.0 DNC
72nd Osprey 44 1343 Richard MARSHALL Peter FRITH Poole Yacht Club   GMASTER     236.0 DNC
72nd Osprey 44 1207 Andy BREWER Richard HATTERSLEY Poole Yacht Club         236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 207089 Peter YOUNG   Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 159594 Gabriel WALSH   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd RS Aero 9 36 1093 Peter TOWNEND   Chelmarsh Sailing Club         236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 1123 Art SIMONDETTI Federico SIROLLA Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 1118 Edoardo SIROLLA Theo SIMONDETTI Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd RS 400 42 1320 Christopher STANTON Mike CORNEY Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 400 42 1325 John COOPER Becci WIGLEY LTSC   GMASTER     236.0 DNC
72nd RS 600 47 951 Michael ISZATT   King George         236.0 DNC
72nd RS 800 60 913 Adrian HOWE Jake HOLMES Oxford Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 800 60 1087 Timothy PALMER Henry NELSON Stokes Bay SC         236.0 DNS
72nd RS 200 31 950 Daniel GOODMAN Debbie ROBERTSHAW Littleton Sailing Club         236.0 DNS
72nd RS 400 42 566 Glen SMITH Alan HARRIS Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 200 31 1240 Lisa MAYCOCK James ROBERTSHAW Littleton Sailing Club LADY   Junior   236.0 DNF
72nd RS 400 42 976 Tim GARVIN Jenny DOUGLAS Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 400 42 1203 Richard GRAY Jon DYAS Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 400 42 1290 David BROWN Rebecca WITT Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS 400 42 1301 Ben DAIGNEAULT Ben GOSLING-DAVIS Eastbourne Sovereign SC         236.0 DNC
72nd RS 200 31 1241 Cj CAVALLARI Uta GRIESENBACH Island Barn Reservoir SC         236.0 DNF
72nd RS 200 31 1282 Vladimirs SAZONOVS Jane GOWARD Thames Sailing Club         236.0 DNS
72nd RS 200 31 1409 Clare JAMES Lucy GIBSON Island Barn Reservoir SC LADY       236.0 DNS
72nd RS 300 38 417 Dan TRELOAR   Stewartby Watersports Sailing Club         236.0 DNF
72nd RS 300 38 454 Duncan JENKINS   Aldenham SC         236.0 DNC
72nd Topper 4.2 0 46046 Morgan ARCHER   Blue Circle Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 2609 Joseph BRADLEY Daniel SHILLAKER Hill Head Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd RS Feva XL 12 3357 Tallulah ATKIN Anna ROWE Island Barn Reservoir SC LADY   Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 4347 Joshua WAHA Harry FORSYTH Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 3774 Flossie TANNER Francesca GILKS Silver Wing Sailing Club LADY   Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 5029 Iain BIRD Jake HARDMAN HISC     Junior   236.0 DNF
72nd RS Feva XL 12 5577 Ben RANSON Tom CLARK Thamesmead Ymca     Junior   236.0 DNC
72nd RS Vision 25 1123 Mark HARTLEY Paul JOHNSON Desborough Sailing Club         236.0 DNC
72nd RS Vision 25 1487 Bob STEER Mike BARRETT Desborough Sailing Club   GMASTER     236.0 DNC
72nd RS Vision 25 1710 Martin PUE Caroline BUTLER Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd RS Vision 25 1475 Richard COWLARD Chris ABELL Desborough Sailing Club         236.0 DNC
72nd Scorpion 34 2013 Rachael RHODES Simon FORBES Staunton Harold LADY       236.0 DNC
72nd Solo 21 4386 Mike DRAY   Littleton Sailing Club         236.0 DNF
72nd Solo 21 4857 Michael HODGES   Papercourt SC     Junior   236.0 DNC
72nd Solo 21 5138 Patrick OVERS   Paxton Lakes Sailing Club         236.0 DNF
72nd Solo 21 5303 Andrew SAVELL   Salcombe YC   GMASTER     236.0 DNC
72nd Solo 21 5466 Paul PLAYLE   Island Barn Reservoir SC         236.0 DNC
72nd Tasar 35 2909 Rupert STOCK Steph WALL UBASC         236.0 DNC
72nd Topaz Xenon 28 4218 Darren LAYTON Michael GUEST Earlswood Lakes Sailing Club         236.0 DNC
72nd Topper 0 8708 Liam SCHIESS   Chipstead SC     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 16863 William HOUSLANDER   Desborough Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 26487 Ben NICOLL   West Oxfordshire S.c.     Junior   236.0 DNC
72nd Topper 0 40795 Maisie BRISTOW   Island Barn Reservoir SC LADY   Junior   236.0 DNS
72nd Topper 0 43563 Leila MOORE   Datchet Water SC LADY   Junior   236.0 DNF
72nd Halo 36 572 Rob DUNKLEY   Hollowell         236.0 DNC
72nd Int Canoe 55 321 Gareth CALDWELL   Blithfield         236.0 DNC
72nd International Moth 95 4152 Jim MCMILLAN   Gurnard SC         236.0 DNC
72nd International Moth 95 4275 Leigh ALBRECHT   VR Race Team         236.0 DNC
72nd K6 48 119 Terry WILKINSON Gareth WATKINS Francis WENSLEY Queen Mary Sailing Club   GMASTER     236.0 DNS
72nd Laser 24 5 Simon HANNABUSS   Queen Mary Sailing Club         236.0 DNS
72nd Firefly 16 2246 Alexander BAXTER Oli BURROWS West Oxfordshire S.c.     Junior   236.0 DNC
72nd Firefly 16 3023 Barney SMITH Audrey KNIGHT Hamble River SC         236.0 DNC
72nd Firefly (SH) 16 4077 Tony THRESHER   West Oxfordshire S.c.         236.0 DNC
72nd Flying 15 35 3295 Dan WIGGINS Mark SANCKEN Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd Graduate 21 2901 Hamilton ROAF Alistair ROAF Chipstead SC     Junior   236.0 DNC
72nd Enterprise 22 22901 Paul YOUNG Megan WARD Midland Sailing Club         236.0 DNF
72nd Enterprise 22 23349 Ann JACKSON Alan SKEENS Burghfield Sailing Club LADY       236.0 DNC
72nd Fireball 41 15107 Christian BIRRELL Sam BREAREY           236.0 DNF
72nd Devoti D-One 40 316 Jonathan JOHNS   LTSC         236.0 DNC
72nd Devoti D-Zero 36 93 Stuart BAILEY   T.C.S.C         236.0 DNC
72nd Devoti D-Zero 36 105 Dave WOODS   Rossendale Valley SC         236.0 DNC
72nd Devoti D-Zero 36 123 Graham COOPER   South Cerney SC         236.0 DNF
72nd Albacore 31 7987 Howard WITT David YOUNG Maidenhead Sailing Club         236.0 DNC
72nd Albacore 31 8158 Matthew METCALFE-SMITH Lewis BRAILSFORD Sutton In Ashfield         236.0 DNF
72nd Buzz 36 826 Neal GIBSON Keith MACEY Redoubt SC         236.0 DNC
72nd Buzz 36 1058 Marc WALFORD Chris LAYCOCK Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd Comet 15 844 Paul HINDE   Severn Sailing Club         236.0 DNS
72nd 29er 48 1908 Felix CROWTHER James COOK HISC         236.0 DNC
72nd 29er 48 2018 Luke ROBERTSON Izzie BERKLEY VR Race Team     Junior   236.0 DNF
72nd 29er 48 2241 Lewis KEEN Jacob BURGE Bewl Valley SC     Junior   236.0 DNC
72nd 4000 / Laser 4000 47 4281 Ed SUMNER Jerry MICHELL Erith Yacht Club     Junior   236.0 DNC
72nd 4000 / Laser 4000 47 4343 Neil HEFFERNAN Charlotte HEFFERNAN Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd 4000 / Laser 4000 47 4569 Richard (taff) OWENS Nigel SIMMS Dale Yacht Club/army Sailing Association         236.0 DNC
72nd 49er 72 1179 Gareth DAVIES Robert APPLEBY Blackwater Sailing Club         236.0 DNC
72nd 420 29 51073 Daniel NICKALLS Hannah BARD Marconi Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd 420 29 53958 Rhiannon FLACK Charlotte ASHWORTH Hill Head SC LADY   Junior   236.0 DNC
72nd 420 29 54983 Jenny CROPLEY Emma BAKER Rlymyc LADY   Junior   236.0 DNC
72nd 420 29 55244 Katie DAVIES Grace SUMMERS Itchenor SC LADY   Junior   236.0 DNC
72nd 505 50 894 Ben ILIFFE Richard NURSE KGSC         236.0 DNC
72nd 505 50 9125 Roger DEANE Adam KENNEY Rock Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd 2.4m 10 130 Nev MILLARD   Queen Mary Sailing Club       SAILABILITY 236.0 DNC
72nd 2000 / Laser 2000 26 7 Dave WRIGHT Robbie SOUTHWELL Gurnard SC         236.0 DNC
72nd 2000 / Laser 2000 26 84 Nigel BERMAN Quentin STANLEY Queen Mary Sailing Club         236.0 DNS
72nd 2000 / Laser 2000 26 2078 Andy BENNETT Sally KELVIE Littleton Sailing Club   GMASTER     236.0 DNS
72nd 29er 48 1509 Phoebe WARREN Lucy HARRIS Emsworth LADY   Junior   236.0 DNC
72nd RS 200 31 227 Ian CLEAVER Claire OVERSTALL Island Barn Reservoir SC         236.0 DNS
72nd RS 200 31 1023 Claudia WILSON Alice BUTTERWORTH VR Race Team LADY       236.0 DNC
72nd RS 200 31 1102 Greg KELLY George CATCHPOLE Isle Of Man Yacht Club     Junior   236.0 DNC
72nd RS 200 31 1173 Chris LARR Abigail LARR Northampton Sailing Club         236.0 DNS
72nd RS 200 31 1239 Adam RAEBURN-JAMES Tim O'TOOLE Littleton Sailing Club         236.0 DNF
72nd National 12 31 3527 Kevin ILES Pip JEFFERIS Thorpe Bay YC         236.0 DNF
72nd National 12 31 3530 Graham CAMM Zoe BALLANTYNE Burghfield Sailing Club         236.0 DNS
72nd National 12 31 3540 Jon IBBOTSON Charlotte STEWART Ranelagh Sailing Club         236.0 DNF
72nd National 18 47 0 Fred CUDMORE Oliver HOUSEMAN Tamesis Club         236.0 DNS
72nd Phantom 36 1390 Richard SIMS   Carsington   GMASTER     236.0 DNF
72nd Phantom 36 1433 Peter SHUTTLEWORTH   VR Race Team         236.0 DNS
72nd Merlin Rocket 40 2805 Stephan KETTNER Nicky ERSKINE-TULLOCH Thames Sailing Club         236.0 DNC
72nd Merlin Rocket 40 3575 Richard COOKE Charlotte COTTER Wembley Sailing Club         236.0 DNC
72nd Merlin Rocket 40 3656 Oliver TURNER Hamish KILBURN Starcross YC         236.0 DNC
72nd Merlin Rocket 40 3658 Chris JENNINGS Pete HORN Burghfield Sailing Club         236.0 DNC
72nd Merlin Rocket 40 3687 Matt GREENFIELD Hannah PLAYFORD Wembley Sailing Club         236.0 DNC
72nd Miracle 15 4021 Brian JONES Paul COOK Maidenhead   GMASTER     236.0 DNF
72nd Musto Skiff 54 373 Paul MOLESWORTH   Datchet Water Sailing Club         236.0 DNC
72nd Musto Skiff 54 487 Ben SCHOOLING   Datchet Water Sailing Club         236.0 DNC
72nd National 12 31 3388 Alan BEETON Hellen BARRY Burghfield Sailing Club         236.0 DNC
72nd National 12 31 3526 Christian DAY Sophie DAY Leigh And Lowton SC         236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 203576 Tom BULL   Cransley Sailing Club         236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 204219 Daniel WIGMORE   GWSC         236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 206857 Grace HAMBROOK   Queensmead Sailing Club LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 207931 Stan CHICK   Broadstairs Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 182552 Ellie TAPPER   Queen Mary Sailing Club LADY       236.0 DNC
72nd Laser 4.7 14 185699 Rosie JOHNSON   Queen Mary Sailing Club LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 186828 Nick ROWLANDS   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 189352 George NELSON   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 192537 James NICOLL   West Oxfordshire S.c.     Junior   236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 192784 Matthew HODGES   Queen Mary Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Laser Radial 21 200043 Matthew LUXTON   Staunton Harold     Junior   236.0 DNC
72nd Laser 24 203285 Mark FRYER   Eastbourne Sovereign SC         236.0 DNC
72nd Laser 4.7 14 164399 Jonathan HOWE   West Oxfordshire S.c.     Junior   236.0 DNC
72nd Laser 4.7 14 205768 Deborah HUGHES   UTSC LADY   Junior   236.0 DNC
72nd Laser Bahia 27 114 Matt CONNER Griff TANNER Queen Mary Sailing Club         236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 181810 Karl THORNE   Keyhaven Yacht Club         236.0 DNC
72nd Laser Radial 21 182481 Toby AYRE   Maidenhead SC         236.0 DNF
72nd Laser 24 59872 James VINEER         Junior   236.0 DNC
72nd Laser 24 182478 Robert MARSHALL   Earlswood Lakes Sailing Club   GMASTER     236.0 DNS
72nd Laser Radial 21 20 Steven FOWLES   Queen Mary Sailing Club         236.0 DNF
72nd Laser 24 188781 Ian MORGAN   Hill Head Sailing Club     Junior   236.0 DNF
72nd Laser 24 200747 Steven PAWLUK   Cransley Sailing Club         236.0 DNC
72nd Laser 24 201349 Jeremy PILCHER   Weston SC         236.0 DNC


www.queenmary.org.uk


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com